Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Arsenal ve Skalici prohrál o gól

01.10.2018
V nedělním dopoledni se odehrálo 8. kolo krajského přeboru LKFS mezi domácím SK Skalice a FK Arsenal Česká Lípa. Bylo to utkání z takzvaných vyhecovaných a hodně bojovné. Padlo 15 žlutých karet a dvě červené. Domácí trenér Zdeněk Baťka k tomu řekl: „ První poločas byla Skalice jednoznačně lepší. Druhý poločas jsme se hloupými chybami nechali zatlačit. Dostali jsme hloupé góly po hlavách, všechno ze standardních situací i když jsem kluky před zápasem na toto upozorňoval. Přesto utkání bylo bojovné, sice dva vyloučení, což je škoda, ale takový je  fotbal.“

Českolipskému Arsenalu nevyšel úvod utkání, již ve čtvrté minutě zbytečně ve vápně fauloval Mígl Halbicha a byl z toho pokutový kop, který proměnil sám faulovaný 1:0. Lípa se snažila, ale hodně chybovali ve finálních přihrávkách, za to domácí hráli aktivně, dobře soupeře napadali. Výsledkem byla druhá branka, kdy Halbich prošel do vápna a následovala gólová střela 2:0. O minutu později měla Česká Lípa štěstí při centru Pečenky před branku, kde byli Stejskal a Rydval, kteří se snažili dostat míč do branky. Nejprve gólman Kadlec zlikvidoval střelu Stejskala a následně  vše vyřešil Vodrážka odkopem. V závěru první půle se do gólovky dostal Frömmel, když hlavičkoval těsně vedle branky po centru od Hrdličky.

V úvodu druhé půle vyzkoušel pozornost domácího gólmana Blažka  Kaňkovský z trestného kopu. Potom se šance dostal Frömmel, kterému jeho střelu k tyči vytáhl na roh gólman Blažek. Lípa se dočkala prvního gólu v 58.minutě z rohového kopu poslal Lacek míč na Zemánka, ten to zpětně přistrčil Kaňkovskému a bylo sníženo 2:1. Jenže domácí odpověděli hned záhy, kdy Demke využil chyby českolipského gólmana, který nabyl důsledný a zvýšil skóre na 3:1.  Lípa též odpověděla dalším gólem, který vstřelil Mígl 3:2.  Hrálo se tvrdě a tak musel jít předčasně do kabin skalický Hauer po druhé žluté. V 74.minutě Chadraba našel ve vápně Kaňkovského, kterému gólman Blažek chytil hlavičku k tyči. O tři minuty později se prosadil hlavou Šlechta, když prodloužil centr od Lacka až za góĺmanova záda 3:3. Jenže hosté remízu neudrželi. Šlechta neuhlídal Halbicha, který následně našel na levé straně zcela volného Demkeho, jenž bez problémů poslal míč mezi tři tyče českolipské branky 4:3. V závěru utkání dostal červenou i hráč na druhé straně a to Frömmel, též po dvou žlutých.

Trenér hostí Rudolf Věchet k utkání řekl: „ Jsem zklamaný, protože jsme dotahovali a sami si dáme ze čtyř gólů tři. Je mi strašně líto, že jsme neudrželi remízu, protože si myslím, že jsme si ji zasloužili. Bohužel jsme nechytli úvod.“

SK Skalice – FK Arsenal ČL 4:3

Branky: 4´Halbich (PK), 23´Halbich, 63´Demke,85´Demke – 58´Kaňkovský, 66´Mígl, 77´Šlechta. Rozhodčí: Bohata, ŽK 5:8, ČK 1:1.
Sestava domácích: Blažek – Tschakert. Stejskal´Filip (68´ Stejskal Antonín), Zlatníček (83´Paštika), Coufal ( 49´Lebruška) – Rydval, Halbich, Pečenka (51´Demke),  Hauer (71´ČK) – Kraus, Lidmila(90´Baťka).
Sestava hostí: Kadlec – Hrdlička (62´Vaníček), Mígl, Vodrážka (46´Lakatoš),Chadraba – Zemánek (69´Čvančara), Lacek, Valta, Frömmel (87´ČK), Šlechta - Kaňkovský.