Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Českolipský Arsenal nezvládl důležité fotbalové utkání

18.06.2018
V posledním utkání republikové soutěže Fortuna divize B hrál českolipský Arsenál o udržení v této soutěži, soupeřem mu byl kvalitní tým Sportovní sdružení Ostrá. Utkání pro Lípu začalo dobře, ale pak se prosadila větší zkušenost domácích. Předseda českolipského klubu Jan Chadraba k tomu řekl: „Vyšel nám začátek, dali jsme hned v úvodu gól, ale pak se ukázala velká kvalita Ostré. Bohužel jsme ten tlak neustáli, do poločasu srovnali na 1:1. Druhý gól jsme dostali po dlouhém autu, kdy se soupeř hlavou prosadil.“

Lípa skočila do utkání velice dobře, hned v první minutě utkání Frömmel zatáhl míč po levé straně, následně poslal míč před branku, kam si naběhl nejlepší střelec Lípy Karel Kaňkovský a hosté šli do vedení 0:1. V dalších minutách domácí ovládli utkání a vytvořili si řadu šancí. Českolipští se snažili, ale jejich akce končili většinou v kličkách nebo v důraznosti domácích při obsazování. Vyrovnání na sebe nedalo dlouho čekat. Mígl ztratil na polovině míč a tak dal šanci domácím k vyrovnání, zařídil to Herzán 1:1.

Ve druhém poločase Lípa se o moc nezlepšila, na hřišti byla vidět vetší zkušenost domácích, kteří šli za svým cílem. Českolipští si vytvořili několik menších šancí. Za zmínku stojí jen akce Frömmla, který stejně jako v prvním poločase poslal míč před branku na Kaňkovského, jenže tentokrát vše zhatil domácí obránce. Za to domácím vyšel jeden z dlouhých autů do vápna, kterého využil po hlavičce Herzán ke vstřelení vítězného gólu 2:1. Závěr utkání si již domácí pohlídali a tak zřejmě připravili českolipský tým o divizní soutěž v dalším ročníku. Jan Chadraba hodnotil: „Je to škoda, samozřejmě nás to mrzí za celou Českou Lípu, za Arsenal, že jsme to prostě nezvládli. Chyběl nám krůček. Je to škoda, doufám, že se kluci z toho něco vezmou, třeba nás to někam posune. Teď to bolí a uvidíme co bude dál. Musím poděkovat fanouškům, že jeli s námi. Vážíme si jich i za ně nás to hodně mrzí.“

SS Ostrá – Arsenal ČL 2:1 (1:1)

Branky: 27´a 61´Herzán – 1´Kaňkovský, rozhodčí Kastl, ŽK 4:6, počet diváků 150

Sestava Lípy: Chadraba – Hauer, Vodrážka, Malý – Vacek, Mígl, Valta, Hodač (79´Pečenka), Zemánek (70´Ladra) – Frömmel, Kaňkovský