Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Českolipským florbalistům se na Chodově nedařilo

01.10.2018
S těžkým soupeřem živili florbalisté České Lípy naději na bodový zisk až do závěrečných pasáží třetí třetiny, v níž ale nakonec třikrát inkasovali a odvážejí si tak z Jižního Města porážku 2:6. Výhru Chodova řídili dvougóloví Plíhal s Ondruškem.

Horší nástup do utkání si Česká Lípa ani představit nemohla. Už po několika vteřinách vyšla křížná přihrávka Mikeše na zakončujícího Ondruška, jenž ranou z první prostřelil brankáře Dvořáka. Na další trefu se však muselo čekat dlouho, nicméně přišla při vlastním oslabení domácích. Mikeš i v početní nevýhodě vytáhl míček na soupeřovu polovinu, vyzval ke skórování tentokrát Plíhala, který snadným úkolem trefit prázdnou branku nepohrdl.

Českolipští florbalisté moc útočných akcí v průběhu utkání neměli a koncentrovali se výhradně na obranu. Třetí zásah přidali domácí favorité krátce před polovinou hry, kdy se před Dvořáka natlačil Plíhal a mířil přesně. Druhá třetina ovšem nakonec skončila nerozhodným výsledkem. Špatné rozehrávky Chodova využil nejlepší střelec České Lípy Krajcigr a ranou na bližší tyč skóroval.

Pokud ještě svítila malá jiskřička naděje pro hostující tým, tak byla záhy zkraje třetí části hry rychle uhašena. Ondrušek si vyběhl od mantinelu a přesnou ranou ke vzdálenější tyči zvýšil na 4:1. Stejný hráč si pak počkal na brankovišti na vyraženou střelou Matějčíka a zvýšil na 5:1.

Do listiny střelců se zapsal také Marek Vávra. Pražan předvedl nádhernou krosovou přihrávku na svého kolegu z útoku a Dvořák skákal ke své druhé tyči marně. Kosmetickou podobu výsledku pak udělil v přesilové hře přesnou ranou českolipský obránce Slaný, na body však svěřenci trenérky Lenky Bartošové nedosáhli.

FAT PIPE Florbal Chodov – FBC 4CLEAN Česká Lípa 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Branky: 1. Ondrušek (Mikeš), 17. Matejčík (Mikeš), 29. Plíhal (Vošta), 44. Ondrušek (Sýkora), 49. Plíhal (Matejčík), 54. M. Vávra (Pražan) – 37. Krajcigr (Novotný), 60. Slaný (Štěrba). Rozhodčí: Dolanský, Sýkora. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 27:12. Diváci: 130.