Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý

Florbalisté České Lípy nasázeli Tatranu desítku

03.10.2018
Stejně jako v loňském roce se i tentokrát povedlo České Lípě zdolat slavný florbalový klub Tatran Střešovice. Ve velmi divokém a napínavém utkání se nakonec domácí prosadili k tříbodovému zisku po vítězství 10:7. Hattrickem se blýskly dvě největší hvězdy domácího týmu Petr Novotný a Radek Krajcigr.

Právě Novotný otevřel skóre už ve třetí minutě, když využil perfektní Legnerovy křížné přihrávky. Zanedlouho se z místa na brankovišti trefil také Bříška, který na sebe navlékl českolipský dres poprvé v sezoně. Tatran se přes dobře postavenou obranu České Lípy dlouho neprosazoval, ale nakonec vyrovnal prakticky v mžiku. Během necelé minuty se trefili po sobě Meliš s Ullmanem a bylo srovnáno.

Přesto se Severočeši nezlomili a pokračovali ve velmi dobrém výkonu. Krajcigr v 16. minutě vybojoval míček a svůj únik zakončil dlouhým bekhendovým blafákem. Pak se prosadil střelou z dálky také Mlejnek a Česká Lípa rychle odskočila do vedení 4:2. V závěru ovšem před brankou chyboval Dzierža a náskok domácích se zase smrskl na jeden gól.

Druhou třetinu sehrála Česká Lípa znamenitě. Novotný se krátce poté, co musel být po střetu u mantinelu ošetřován, vrátil do hry a trefil se přesně nad Fibigerovu ruku. Záhy navíc osvědčil postřeh na brankovišti Hřebřina, který využil chyby hostů a bylo to 6:3. Že se nevyplatí být pasivní, se hostitelé přesvědčili hned vzápětí. Soupeři krátce po vstřelené brance nechali spoustu prostoru na kombinaci, až se ujala Langerova střela.

O necelou minutu později ovšem osvědčil svůj instinkt kanonýra Krajcigr a prostřelil brankáře Fibigera posedmé. Svěřenci trenérky Lenky Bartošové pak ustáli oslabení při vyloučení Jansy a navíc krátce před odchodem do šaten přidali osmou trefu prostřednictvím Hřebřiny, který dotáhl svou dlouhou kličku do konce.

Za stavu 8:4 už vypadala situace České Lípy komfortně, nicméně do vývoje zápasu zasáhl strach o výsledek. Hosté se dostali místy až do drtivého tlaku a soupeře, který rezignoval na útočnou činnost, dokázali pořádně zatlačit. Velmi snadno snížili Meliš s Benešem a náskok FBC se smrskl na polovinu.

Pak se ovšem zase výkon domácího mužstva zlepšil a gradoval při výborně ubráněném oslabení po trestu Aloise Buriana. Hosty pak posadila na koně až zbytečná chyba Karla, který nepochopitelně zastavil svůj pohyb směrem dopředu, nechal se jednoduše obrat Benešem, jenž krutě trestal. Tatran pak vzápětí zabrnkal na tyč brány Ponomareva, jinak se do velkých šancí moc nedostával.

Nepomohla mu ani závěrečná hra bez brankáře, do níž se odholal jít necelé tři minuty před koncem. Českolipští tlak výborně ustáli a sami v poslední minutě dvakrát udeřili. Nejprve se trefil Novotný a krátce po něm zkompletoval hattrick i Krajcigr. Veledůležité body tak zůstaly ve sportovní hale a Česká Lípa mohla slavit v sezoně už druhé vítězství.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Tatran Teka Střešovice 10:7 (4:3, 4:1, 2:3)
Branky: 3. Novotný (Legner), 7. Bříška (Krajcigr), 16. Krajcigr, 16. Mlejnek (Jirsa), 25. Novotný (Hřebřina), 25. Jansa (Dzierža), 27. Krajcigr, 39. Hřebřina (Ponomarev), 60. Novotný (Ponomarev), 60. Krajcigr – 13. Meliš (Langer), 14. Ullmann (Sládeček), 20. Meliš, 26. Langer (Jak. Kolísko), 43. Meliš (Marek Beneš), 46. Marek Beneš (Meliš), 54. Marek Beneš.
Rozhodčí: Varga, Bališ. Vyloučení: 2:1. Bez využití. Střely na branku: 29:46. Diváci: 233.