Florbalisté veteráni úspěšně zahájili novou sezonu

17.10.2018
Veteráni FBC Česká Lípa zahájili sezónu domácím turnajem na konci září proti dvěma soupeřům z Mladé Boleslavi. Tým posílili tři nováčci. Z A týmu přišel David Marhan, navrátilec Tomáš Hurt a úplný nováček Pavel Brožek.

V zahajovacím zápase proti silnému týmu Akademie MB dlouho Českolipští ovládali hru a první branku zařídili právě nové posily P. Brožek a D. Marhan. Soupeře do zápasu dostal až vlastní gól České Lípy. Boleslav otočila utkání na vlastní stranu až šťastnou brankou v závěru.
Druhý mač proti Tullamore Dew už byl jasnou záležitostí domácích a hráči FBC Česká Lípa rozstříleli soupeře, kdy týmovou souhru podpořil výborným výkonem gólman Aleš Havlas.

FBC Česká Lípa – Florbalová akademie MB 1:2
FBC Česká Lípa – Tullamore Dew MB 8:3

Sestava: A. Havlas, J. Stožický, D. Marhan, P. Brožek, P. Merlíček, T. Javůrek, J. Kočan, T. Hurt, L. Pekárek, R. Studený, K. Basl, M. Hladík, P. Procházka

Tento víkend odehráli veteráni další turnaj v Hostinném u Trutnova. V úvodním zápase proti domácímu Trutnovu nedala Lípa soupeři svojí aktivní a sebevědomou hrou šanci a vyhrála rozdílem třídy 12:2. Celý tým makal, střelecky se dařilo hlavně sedmibodovým K. Gembecovi a J. Stožickému.
Druhé utkání proti Benešovu bylo hodně bojovné a soupeř svojí agresivní hrou dělal hráčům České Lípy starosti a šel dokonce do vedení. Českolipští veteráni ale zkušeně hráli na míčku a čekali na gólové příležitosti, které dokázali využít a připsali si tak další vítězství.

FBC Česká Lípa – FBC Trutnov 12:2
FBC Česká Lípa – SK Florbal Benešov 6:3

Sestava: A. Havlas, J. Stožický, P. Brožek, T. Hurt, P. Merlíček, M. Semelka, J. Kočan, D. Marhan, K. Gembec, T. Taran, R. Havlas.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Českolipska