Horovy sady ozdobilo dvacet nových rododendronů

14.11.2018
Obyvatelé Nového Boru zasadili dvacet nových rododendronů v Horových sadech u letního kina v rámci obnovené akce „Vysaď si svůj strom“ a Dne stromů. Jejím smyslem je vytvoření více zelených ploch ve městě za účasti veřejnosti.

„Rododendrony k Novému Boru patří, v minulosti je vozili skláři ze svých cest. Máme jich plný Lesní hřbitov a různá zákoutí ve městě, včetně mnoha zahrad,“ připomněl starosta Nového Boru Jaromír Dvořák.

Akce se mohl zúčastnit každý. „Podmínkou bylo zakoupení keře a jeho vysazení na městském pozemku,“ řekla vedoucí odboru životního prostředí novoborského městského úřadu Jitka Kopčáková.

Motivace obyvatel, kteří se zapojili, byly různé. „Jsem ráda, že se akce obnovila, považuji ji za ušlechtilou, město si více zeleně a péči zaslouží,“ řekla jedna ze sázejících. Další zasadila keř jako vzpomínku na zemřelého člena rodiny, jiní chtěli zanechat stopu ve veřejném prostoru.

Zpestřením bylo vystoupení dětí z mateřské školky Srdíčko.

V minulosti úspěšnou akci „Zasaď si svůj strom“ organizovalo město v letech 2011 až 2014. Obyvatelé Nového Boru si v ní mohli za své koupit určené typy dřevin, popřípadě keřů, a poté je společně zasadili do vybrané lokality. Díky aktivitě místních se tak zazelenalo například Palackého náměstí či vznikl parčík u základní školy U Lesa a přírodní bludiště v Horových sadech.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Českolipska