K 31.12 skončí veřejné sbírky pro Lukáše s Vaneskou i Dominika. Rozhodla o tom rada města

15.11.2018
Ilustrační foto
Veřejná sbírka na schodišťovou plošinu pro Dominika a sbírka pro Lukáše a Vanesu budou k 31. 12. 2018 ukončeny. Rozhodla o tom Rada města Česká Lípa na svém posledním zasedání.

Sbírka „Cesta domů pro Dominika“ byla určena na zakoupení schodišťové plošiny a kompenzačních pomůcek pro handicapovaného 9 letého Dominika, o něhož se stará babička. Náklady byly odhadnuty na cca 300 000 Kč.

Pomocí pokladniček a zvláštního bankovního účtu bylo k 2. 11. vybráno celkem 176 977 Kč. Tato částka sice nepokryje celkové náklady na pořízení plošiny, ale babička dostala na nákup plošiny příspěvek od Úřadu práce a obě částky dohromady zajistí nákup a instalaci plošiny.

Veřejná sbírka „Pomoc pro Vanesu a Lukáše“ je určena pro pozůstalé z tragické nehody, pětiletou Vanesu, která při nehodě přišla o maminku, a pro jejího těžce zraněného tatínka Lukáše.

Na bankovním účtu této sbírky je k 14. 11. nashromážděno celkem 407 070 Kč, které jsou určeny pro zajištění potřeb Vanesy a Lukáše. I tato sbírka bude ukončena k 31. 12. 2018.

„Chtěla bych poděkovat všem, kteří se jakoukoli finanční částkou podíleli na sbírkách. Jsem ráda, že je mezi námi tolik lidí, kterým nejsou lhostejné osudy těch, kteří pomoci potřebují. Velmi si vás všech vážím a děkuji,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Do konce roku je ještě možné do obou sbírek přispívat.

Převzato ODTUD


Aktuálně z Českolipska