Počet požárů na Českolipsku nebere konce

15.08.2018
Ilustrační foto
I když je Českolipsko nejsušším okresem regionu, výzvy k opatrnosti při manipulaci s otevřeným ohněm se opakují a je vyhlášený zákaz rozdělávání ohňů ve volné přírodě, přesto počet požárů nebere konce. Strážníci městské policie také vypomáhají v situacích, kdy je to třeba.

Za bílého dne si dva třináctiletí hoši rozdělali oheň u trati, která vede kolem sídliště Sever. Naštěstí svědek uviděl kouř a přivolal strážníky, kterým se povedlo lokalizovat místo, odkud dým stoupá. Když se k zalesněnému prostoru přiblížila hlídka MP, začali dva nezletilci utíkat. Strážníci je zastavili a odvedli k ohni. Oba se přiznali, že si prostě udělali ohníček. Proč, to ani oni sami nevěděli. Hlídka je poté předala zákonným zástupcům, oheň uhasili hasiči.

S lokalizací ohlášeného požáru pomáhali strážníci i hasičům. Ti měli informaci, že hoří za firmou Grammer, ale to byla tak obecná informace, že bylo potřeba ji upřesnit. Strážníkům nabídli pomoc lidé, kteří tam byli na čtyřkolce, a členitý terén dokázali projet. Za pomoc jim patří velký dík. Hořelo nedaleko bývalé prachárny, s ohněm si opět poradili hasiči.

Policie opět připomíná, že na Českolipsku je vyhlášený zákaz rozdělávání ohňů ve volné přírodě. Veliké škody může způsobit i odhozený nedopalek.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Českolipska