Sedm občanů převzalo z rukou starostky Romany Žatecké ocenění „Poděkování starostky“

09.10.2018
Ocenění „Poděkování starostky“ byla rozdána lidem, kteří se svojí prací, umem, pílí podíleli či podílí na rozvoji města.

„Jsou to všechno výrazné osobnosti, které se významně zapisují do činnosti města a jejich okolí cítilo potřebu jim za to poděkovat, proto je navrhlo a já jsem sedm z nich vybrala. Vždy je to těžké rozhodování, každý rok mám před sebou řadu lidských příběhů a nějak je poměřit mezi sebou a vybrat, je složité. Poděkovat si zaslouží úplně všichni nominovaní, za to, že v našem městě nejen žijí, ale žijí i pro něj a pro nás, své spoluobčany,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Ocenění „Poděkování starostky“ získali:
Josef Vápeník – bývalý kapitán fotbalového mužstva a trenér českolipské Vagónky
Mgr. Helena Holanová – vedoucí sociální služby Domov pro seniory města Česká Lípa a dlouholetá dobrovolná hasička
MUDr. Miloš Volek – IN MEMORIAM – uznávaný lékař, chirurg a operatér českolipské nemocnice
Dita Krčmářová – členka Divadelního klubu Jirásek a jedna z hlavních organizátorů Českolipského divadelního podzimu
Eva Navrátilová – klavíristka, která svůj profesní život zasvětila hudební výchově na uměleckých školách v České Lípě a v Jablonném v Podj., kde působila i jako ředitelka  
Jakub Krofián – majitel a zakladatel společnosti Krofián CZ s.r.o. v České Lípě
Libuše Muchlová – učitelka Mateřské školy na Špičáku

Do nominace pro rok 2018 byli dále zařazeni:
Mgr. Marie Truncová – bývalá pedagožka, nyní kazatelka Československé církve husitské v českolipském kostele Mistra Jana Husa; Big Band CL – swingový orchestr pod taktovkou Josefa Pelze; Mgr. Eva Matoušková – ředitelka Soukromé podnikatelské střední školy Česká Lípa s.r.o.; Karel Jindra – činovník Českého klubu turistů Česká Lípa; FESTOOL s.r.o. – zabývající se výrobou elektrického ručního nářadí několika značek.

Zvláštní ocenění bylo uděleno:  
Jiří Kratochvíl – profesí informatik, který svůj volný čas věnuje bádání a propagování regionální historie a českolipského kulturního dědictví.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Českolipska