V Sosnové se budou zdokonalovat motocyklisté

13.06.2018
Motorkáři jsou považováni za nejohroženější skupinu účastníků silničního provozu. Pravděpodobnost, že při své jízdě utrpí smrtelné zranění, je 20x vyšší než u cestujících v osobních automobilech.

I letos probíhá projekt „Učíme se přežít“, který pořádá Liberecký kraj a koná se na autodromu v Sosnové.

Zde pro zájemce proběhnou kurzy, při kterých se motorkáři mohou zdokonalit ve svých praktických dovednostech. Ty jsou na programu 23. 6. a 24. 6., kurz 21. - 22. 6. je určený pro učitele autoškol.

Areál autodromu se nachází v těsné blízkosti České Lípy a zdejší okres je motocyklisty vyhledávaný. „Naše město podporuje všechny smysluplné aktivity, jež mohou snížit počty zraněných i usmrcených následkem dopravních nehod. Jsem proto velmi ráda, že právě u nás probíhají zdokonalovací kurzy pro motocyklisty, které napomohou seznámit je s riziky spojenými s jízdou v jedné stopě,“ říká starostka Romana Žatecká.

„Účastníkům kurzů je neustále zdůrazňována klíčová zásada, že při řízení motocyklu v provozu může mít i malá chyba – byť nezaviněná - tragické následky,“ říká Roman Budský z Týmu silniční bezpečnosti.

Převzato ODTUDAktuálně z Českolipska