Z Hrobců přivezla Lípa tři body

04.06.2018
Ilustrační foto
V sobotním dopoledni se na hřišti v Hrobcích odehrálo 28. kolo republikové soutěže Fortuna Divize, kdy na sebe narazila dvě mužstva ohrožené sestupem. Lépe z tohoto duelu vyšel českolipský Arsenal. Předseda klubu Jan Chadraba k tomu řekl: „ Vítězství čtyři nula, jeli jsme sem pro výhru. Samozřejmě bojujeme o spodek, jsem rád, že jsme to tu zvládli a hlavně, že jsme to vzadu odehráli s nulou. Soupeř byl prakticky odevzdaný, mohlo se to podcenit, což se z naší strany nestalo. V příštím kole nás čeká utkání jara. My, se na to samozřejmě připravíme a doufám, že to zvládneme. Věřím, že nám přijdou pomoci i naši fandové, budeme je potřebovat.“

Úvod utkání patřil tentokrát českolipským hráčům, již v sedmé minutě Lacek vybojoval míč a následně přihrál před branku na zcela volného Hauera, ten se nemýlil 0:1. O dvě minuty později musel Chadraba čelit tvrdé Belákové střele. Pak přišla krásná akce Lacka, který zatáhl balón po pravé straně podél lajny a následovala zpětná přihrávka na volného Kaňkovského, českolipský střelec nedal šanci domácímu brankáři Sailerovi 0:2. V té době musel pro zranění opustit hřiště Podroužek. V závěru první půle měli oba soupeři po jedné šanci, nejprve Kühn Antonín vyzkoušel Chadrabovu pozornost. Na druhé straně vystřelil Lacek, ke vstřelení branky mu zabránila teč obránce, byl z toho rohový kop.

Druhý poločas začal opět pro Lípu dobře, v 64.minutě si Kaňkovský všiml rozeběhnutého Lacka, ten své sólo zakončil třetím gólem. Následovala šance Ladry, který po rohu Hodače poslal míč hlavou těsně nad branku. Šestnáct minut před koncem utkání Kaňkovský zužitkoval v další gól centr Lacka 0:4. Pak přišla největší šance domácích ke vstřelení gólu. Po trestném kopu Kühna Jakuba se míč dostal do šestnáctky, kde soupeř třikrát vystřelil z bezprostřední blízkosti na Chadrabu, vždy byl na místě. Poslední slovo měl ještě domácí Fary, kdy se dostal ke střele, jenže gólman hostí Chadraba byl na místě. Lípa získala tři povinné body k záchraně.

SK Hrobce – Arsenal ČL 0:4 (0:2)

Branky: 7´Hauer, 24´a 75´Kaňkovský, 64´Lacek; rozhodčí: Babka, ŽK: 1:3, počet diváků: 50.
Sestava: Chadraba – Hauer (61´Ladra), Vodrážka, Malý – Vacek, Mígl, Valta, Lacek,Podroužek (24´Zemánek) – Hodač (77´ Šimon)
Převzato ODTUD

Aktuálně z Českolipska