ZŠ Slovanka v České Lípě má nové sportoviště

05.10.2018
Nové, víceúčelové sportoviště bylo otevřeno na ZŠ Slovanka. To bude sloužit nejen žákům zdejší školy, ale všem obyvatelům, kteří mají chuť sportovat.

„Jsem ráda, že jsme toto sportoviště dotáhli do konce, je nádherné. Věřím, že zdejší žáky bude ještě více motivovat ke sportování a že si sem najdou cestu i občané, kteří mají rádi pohyb,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

K dispozici je zde čtyřdráhový ovál s atletickou rovinkou pro běh na 100 metrů, sektor pro skok vysoký a daleký, vrh koulí, fotbalové hřiště s umělým trávníkem, cvičné plochy s víceúčelovým umělým trávníkem III. generace a lajnováním na badminton, volejbal, nohejbal, dále šplhadla, hrazdičky, lanová pyramida.

Atletický ovál a sektor pro skoky jsou provedeny z umělého, vodopropustného, polyuretanového povrchu na vrstvách štěrkodrtě a asfaltu.

„Výstavba sportoviště vyšla město na 13,5 milionu korun. Je to investice do zdravého životního stylu našich dětí a máme naplánovány další školy, kde je nutná rekonstrukce sportovišť,“ dodal místostarosta Juraj Raninec.

Nový sportovní areál hned po jeho otevření pokřtil čtyřboj rodinných týmů.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Českolipska